Keresés

Részletes keresés

Endorfin Creative Commons License 2001.12.06 0 0 62
Ha valamikor, hát most MiKuláskor nagggyon aktusos a téma, ki hogyan keféli fényesre...:)
CsirkeP Creative Commons License 2001.05.28 0 0 61
És egyszerűen leNYALNI nem lehet? :-))))))))))))
Endorfin Creative Commons License 2001.02.27 0 0 60
Már bizonyára sok új érdekes tapasztalat gyűlt össze a tárgykörben...:)
Újlaki Creative Commons License 1999.06.13 0 0 59
De a létra sem rossz. Meg a gáztűzhely (csak el kell zárni!)
Előzmény: Újlaki (56)
Mr Spock Creative Commons License 1999.06.12 0 0 58
Kedves Endorfin,

még mindig a jobbik eset, mintha valakinek még AKÖZBEN is pl. a cipőpucoláson jár az esze....:))

Mennyire igazad van! (:-)

Egyebkent mintha nem lattalak volna egy ideig. Nyaraltal?

Gabor

Előzmény: Endorfin (50)
providens Creative Commons License 1999.06.11 0 0 57
A bőr túrabakancshoz legjobb a közönséges vaj. Csak pár év után roppant büdös kezd lenni...
Előzmény: devnull (55)
Újlaki Creative Commons License 1999.06.11 0 0 56
Ja igen, nem fejeztem be.

Ha felteszed a lábad a sámlira, nem kell olyan mélyre hajolni.

A múltkor meg fájt a derekam, és a hokkedlin ülve tudtam csak befejezni.

Előzmény: Újlaki (54)
devnull Creative Commons License 1999.06.11 0 0 55
(Namost vagy pontosan szólok hozzá, vagy sehogy...)

1. Munkaruhát öltök, ami egy viaszosvászonból készült, valószínűleg eredetileg lóápolók számára rendszeresített kötény.

2. Ha nagyon sáros a czipô akkor gyökérkefével, ha nem annyira, akkor sárkefével lekefélem a sarat. (Profi kefék beszerezhetôk a Dob utca elején, a Károly körúttól 1 percre, a Kefekötô Szövetkezetben.)

3. Külön erre a czélra készült, klasszikus reczeptúrájú ún. Bôrolajjal vékonyan bekenem a czipôt. (Paraffinolaj nem jó, nem az igazi.) Beszerzhetô a Bartók Béla úton, a Feneketlen tónál levô buszmegállóban a Czipôkellék-szakboltban.

3. A czipô színének megfelelô színű czipôkrémmel bekenem mindkét czipôt, majd rövid száradás után fényezôkefével (na mit csinálok?) fényesre kefélem.

4. Ezután s z í n t e l e n czipôkrémmel (hah!) újra lehelet-vékonyan bekenem a czipôket. Majd száradás után, a fényesítôkefére egy műszálas zoknit húzok, s azzal kefélem immáron perfektuálisra a tzipôket.

Egyébként legszívesebben mezítláb járok...

Újlaki Creative Commons License 1999.06.11 0 0 54
Traktortalpú Patacipő...

Én mindig viszek magammal sámlit.

A múltkor hokkedli kellett...

Előzmény: Endorfin (48)
providens Creative Commons License 1999.06.11 0 0 53
Hogyan kefélem a cipőmet?!?!?

Hmmm...

Egy régi vicc.

Utazó eltéved a sivatagban, már a halálán van, amikor a beduinok rátalálnak, elviszik az oázisba, meggyógyítják. Eltelik pár nap, hét, és az utazónak már nagyon hiányzik. Meg is kérdi az egyik beduint: Ti hogy szoktátok elintézni? Mire az: Ott van kikötve a teve...

Az utazó elszomorodik, elmegy a kedve, de aztán csak-csak nem bírja, hetente egyszer-kétszer él az alkalommal.

Egyik nap arra megy a beduin, meglátja, később félrevonja: Ja, a múltkor nem mondtam el végig. Felülsz a tevére, két órányira van a város, tele bárokkal, lányokkal, kupikkal...

Szóval teve. De CIPŐ... ... ... Hacsak nem tevebőr...

Előzmény: Endorfin (-)
Wágner úr Creative Commons License 1999.06.11 0 0 52
Na, csak úgy szólok, hogy van egy ismerős sztrovacsek... kefekötő! És isz... jóvanna, csak úgy szóltam, ha netán kéne valakinek...
Endorfin Creative Commons License 1999.06.11 0 0 51
.....vagy a plafonmeszelésen....igaz ahhoz egy meszelő nevezetű hosszú, nyeles kefére van szükség....
Előzmény: Endorfin (50)
Endorfin Creative Commons License 1999.06.11 0 0 50
Kedves Mr. Spock,
még mindig a jobbik eset, mintha valakinek

még AKÖZBEN is pl. a cipőpucoláson jár az esze....:))

Endorfin

Előzmény: Mr Spock (46)
Planney Creative Commons License 1999.06.11 0 0 49
Szerintem az ilyen témáknak nyitni kéne egy külön fórumot, pl. Hölgyek, Urak, Cipők néven. :-)

Planney

Endorfin Creative Commons License 1999.06.11 0 0 48
Originálqszi,
nem is tudom, mit mondjak.
Hogy valaki messziről nézze, miközben a neje...
Micsoda időket élünk...

Hatalmas hiányosságnak tartom, hogy a Traktortalpú Patacipő
keféléséről még csak halvány fogalmunk sem lehet az eddig elhangzottak alapján.
Van erről valakinek megosztásra alkalmas gondolata ?

Endorfin

originalqszi Creative Commons License 1999.05.10 0 0 47
Endorfin kedves: Nem tudom:(((((
Nálunk a nejem csinálja!!!!!!!!! Úgy tud kefélni, hogy a közelébe sem megyek, csak titokban nézem messziről...... nehogy a kezembe adja, vagy netán hozzámvágja:DDDDDDD
Előzmény: Endorfin (-)
Mr Spock Creative Commons License 1999.05.10 0 0 46
Es amikor mar azt hiszem, hogy ERRE aztan tenyleg nem lesz kozonseg, a levelek tucatja erkezik be, akik tenyleg elmondjak hogy mikeppen kefelik a cipojuket. Hitetlenkedve razom a fejem (:-)

Kedves Endorfin,

Gratulalok a furfangos cimhez. Gratulalok, hogy meg a cipopucolast IS valahogy AZZAL vagy kepes asszocialtatni.

Gabor

Előzmény: Endorfin (-)
Endorfin Creative Commons License 1999.05.10 0 0 45
Itt a tavasz, nyilnak a topicok, ismét időszerű a téma.
Bár ha mexitláb járunk, kevesebb kefélésre van szükség.

Endorfin

Endorfin Creative Commons License 1999.03.30 0 0 44
Köszi a további szuper gondolatokat.

Supercow,
még egy tipp, katonai gyorstüzelő cipőpolirozáshoz.
Ehhez váltakozva féllábon kell állni, és az egyik
bakancs orr, és felsőrészét hozzádörgölni a másik
lábunkon a nadrág szára alsó részének hátsó feléhez.
A módszer rendkivül ontopic a
"Te mivel idegeled a párodat" c. rovatban is.

Fehér Tigris,
az előző munkahelyemen szintén volt egy kefélőgép,
bár a nevére-tipusára nem emlékszem, de elég sokan
rendszeresen igénybe vették.

Proxy,
nagyon helyes óvakodni a repedt sarkúaktól.
De a tűsarkú is veszélyes lehet, könnyen hasitott bőr
lehet az eredménye....:-))

Pintyöke,
van érzéked a cipőkeféléshez.
De szerintem az babona, hogy a gyakori kefélés kitágitja
a cipőt.
Sőt
"Nem kopik, csak fényesedik."

Stirlic,
számomra a napi 3 perc kissé rövidnek tünik.

További konstruktiv cipőkefélést kivánok.

Endorfin

Stirlic Creative Commons License 1999.03.27 0 0 43
Kedves SES!

A képlet felállításával arra céloztam, hogy ahhoz, hogy a saját cipőd a te saját és mások által elfogatható állapotba hozd, igen körülményes dolog. Ugyanis ha valóban meg akarsz felelni bizonyos elvárásoknak, akkor nem veheted meg az utolsó legósdibb pucerájkészletet, bár nem vitatom, hogy körültekintő válogatással össze lehet szedni kisebb anyagi kiadással. (A komolyabbak azonban már sok suskába kerülnek!) Azonban ekkor már belép a ráfordított bolti rohangálás ideje, ugyanis ne hagyd figyelmen kívül, hogy bár közel azonos választék áll rendelkezésre, de mindegyik üzlet más áron kínálja. És ha ezeket végigjárod, nem éri meg az a több órányi idő, amit ráfordítasz.
Szerintem azok az általad viselt lábbelik, melyeket a mindennapokban használsz, bőven meghálálják azt a törődést, ha minden hazaérkezéskor a talpát letusolod, a tetejét és az oldalát pedig enyhén vizes tisztítós rongygyal letisztítod. És ez nem kerül sokba, csak napi 3 prcedbe!
Persze a báli cipő az más!

Előzmény: ses (22)
ses Creative Commons License 1999.03.27 0 0 40
Nos, a makk és a kefélés közti kapcsolat feszegetése kétségkívül sikamlós talajra vinné ezt a jámbor topicot. Mindazonáltal érdemes megemlíteni a makkok számából adódó érdekes alaphelyzetet, amennyiben ciponként ketto, azaz kefélésenként összesen négy teljes makkal van dolgunk. Ez a tény már önmagában is megzavarhatja az alacsonyabb számokhoz szokott versenyzoket, de a kefélendo makk helyes megválasztása az igazi problémaforrás. Legegyszerubb talán a makkot békén hagyni: foleg durva szoru sárkefe közelébe ne engedjük.
Előzmény: illicit (39)
illicit Creative Commons License 1999.03.26 0 0 39
Mi van azzal, akinek makkos cipője van ? A fene essen az izlésébe.
proxy Creative Commons License 1999.03.26 0 0 37
Pintyoke, szerintem nyiss egy keféloszerszám-karbantartó topicot, én lennék az elso kliensed:)))
Előzmény: Pintyöke (36)
illicit Creative Commons License 1999.03.26 0 0 35
Ért valaki a makkos cipő pucolásához? Én ugyan utálom, fel nem venném, meg nem kefélném. De vannak akik azt szeretik, és amit megtanulsz, azt nem vehetik el tőled. Meg a tolerancia is itt van. Bonyolult dolgok ezek.
proxy Creative Commons License 1999.03.26 0 0 34
Persze, de ez itt most egy kefélo topic, és nem rongykarbantató:)))
Előzmény: Pintyöke (33)
proxy Creative Commons License 1999.03.26 0 0 32
A molyosodás megelözhetö, számos ismert prevenciós módszer létezik. Egyik közismert típus a "Naftalin for men" márkanevü, diszkrét egységcsomagokban kapható vegyes hatóanyagtartalmú szer. Alkalmazhatóak ezenkívül a népszerü, nagy szakitószilárdságú védöburkolatok is, melyek a káros parazitáktól hatásosan képesek megvédeni kedvenc szerszámunkat. Bizonyos szakértok szerint a szerszám alkalmas formára való szabása (nem használt bör- és szarufüggelékek eltávolítása) szintén hatásos formája lehet a megelozésnek.

Azonban ha megtörtént a baj, akkor sem szükséges pánikba esni, az elso pilantásra makacsnak tuno kis élosködok rövid ido alatt, szakszerüen, nyomtalanul és végleg elháríthatóak, s így becses eszközünk ismét büszkén, emelt fovel nézhet elébe az új kihívásoknak.

A molyosodás veszélye egyébként - és ezt minden lelkiismeretes cipopucoló kisiparos tanusíthatja - nem csak a nagyforgalmú, zsúfolt áruházakban van jelen, hasonló a kockázati arány a kis családi vállalkozásban müködtetett gardróbokban is.

Természetes igény, hogy a kefét és a rongyot mindig üzemkész állapotban tartsuk, azonban óvakodjunk a túlzásba vitt aggodalomtól. Ne feledjük: a kefélés végülis a cipöért van, nem a rongyért.

Előzmény: Pintyöke (30)
GeRiGeRi Creative Commons License 1999.03.26 0 0 31
.. odaadom a barátnőmnek és ő örömmel megkeféli mind a 2 pár cipőt
Előzmény: Endorfin (-)
proxy Creative Commons License 1999.03.26 0 0 29
Pintyöke

A sötétben való kefélésnek valóban van egyfajta varázsa, csak ilyenkor elofordulhatnak olyan bakik, hogy összemaszatolok mindent, a drága anyagot elfecsérelve.

Én speciel sokkal szívesebben kefélek világosban, igy folyamatosan figyelemmel kisérhetem a munkám eredményét. Arról nem is beszélve, hogy egy szépülo cipo mindig szemet gyönyörködteto látvány. Ha csak tehetem, munka közben többször szünetet tartok, hogy közelröl tanulmányozhassam a munkadarabot.

Előzmény: Pintyöke (26)
szittyó Creative Commons License 1999.03.26 0 0 28
Heti bakancsapolasom:

1. Lepucolom a rarakodott sarat/port.
2. Paraffin olajjal egyenletesen bekenem, ez felpuhitja a bort.
3. Allni hagyom par orat. (hadd szivja :-)
4. A fel nem szivodott olajat letorlom.
5. Bagarolt nyomok a rongyra, es egyenletesen szetkenem.
6. Hasznalt noi harisnyaval kifenyezem.

Ezt telen erdemes hetenre 2x megismetelni, mert a sos hole (so's ho'le' :-) hamar tonkrevagja a kedvenc labbelit. Paraffin olaj jol felpuhitja a bort, ettol kevesbe repedezik. Egyesek eszkusznek a Niveara - de ha nem rendszeresen hasznalod - felkemenyiti a bort.

Planney Creative Commons License 1999.03.26 0 0 27
:-)))))))))))))))))

Előzmény: proxy (25)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!